Cankarjevo tekmovanje

Letošnje Cankarjevo tekmovanje poteka (šolsko je potekalo 12. 12. 2017) pod naslovom Čud(ež)ne besede. Učenci so  na različnih starostnih stopnjah brali izbrana besedila, na osnovi katerih so na tekmovanju pisali razlagalni spis.

Šolskega tekmovanja se je letos udeležilo kar 69  tekmovalcev od 4. do 9. razreda.

BRONASTA CANKARJEVA PRIZNANJA bodo prejeli naslednji učenci:

1. razred: IVA ŠABJAN, NIKA HRAŠČANEC, ŽIVA HOBLAJ, GAL KATANČIČ
  2. razred: NIK TIVADAR, BOR BERLAK, ŽIVA FLAJŠAKER, VERONIKA HORVAT, ANEJA LENARŠIČ
  3. razred: TIMO PINTARIČ, JANA DONKO, EVA GRAH, STAŠA SEREC, JASNA DŽAFEROVIČ
  4. razred: VID VEGIČ, NEŽA ŠTEINER, EVA VUČKO
  5. razred: IZA ŠIFTAR, NUŠA ŽIŽEK, NEŽA SEČKO, MARUŠA DERVARIČ, ENEJ MEGLIČ
  6. razred: EVA KLEMENT, AJDA KUHAR

Na območnem tekmovanju, ki bo potekalo 24. 1. 2018 na DOŠ Prosenjakovci, pa bodo o domišljiji in resničnosti še naprej razmišljali: Ajda Kuhar, Eva Klement, Maruša Dervarič, Enej Meglič, Neža Sečko in Nuša Žižek.

Dragi mladi bralci, naj vas čudovite knjige še naprej vabijo med svoje platnice, med popisane vrstice. Želim, da bi v njihovi družbi uživali, se bogatili v znanju in kvalitetno preživljali svoj čas.

»Knjiga je orožje, vzemi jo v roke! (Bertold Brecht)

Vsem prejemnikom Cankarjevih priznanj iskreno čestitam.

Vodja šolskega Cankarjevega tekmovanja, Anita Šinko

Več prispevkov iz Tekmovanja