Erasmus+ srečanje na Portugalskem

V okviru Erasmus+, mednarodnega projekta, smo se učitelja Monika Krančič in Simon Hauko ter učenca Andre Morales Kalamar in Nuša Žižek od 8. do 14. 1. 2018 udeležili prvega projektnega srečanja na Portugalskem. To je bilo enotedensko srečanje in aktivno spoznavanja mesta Castro Marim, ki leži na južni obali Portugalske na meji s Španijo ter vseh osem držav, ki sodelujemo v projektu What about your blue?: Turčijo, Latvijo, Španijo, Poljsko, Italijo, Romunijo in seveda Portugalsko. Spoznali smo šolo, kraj, širšo okolico in uspešno predstavili našo šolo in kraj. Obiskali smo soline, ribogojnico, naravni rezervat, čistilnico vode in še bi lahko naštevala. Nuša in Andre pa sta dodobra spoznala gostoljubje in prijaznost Portugalcev, saj sta teden preživela kot gosta pri družinah. Zanimivo in enkratno doživetje.

Naslednja država, ki jo bomo obiskali, je Latvija.

Monika Krančič

Več prispevkov iz Erasmus+