TRALALA, PUST JE TUDI V PRVIH RAZREDIH DOMA!

Pa smo le pričakali – pustni torek namreč! Najlepše doživetje je bil sam prihod v šolo, srečevanje našemljenih sošolcev in učiteljic. Po zadržanem začetku so se šeme zelo hitro vživele v svoje vloge, ki so jih predstavljale, in ob tem izražale svoja čustva. Tako smo se prvo uro predstavljali in šalili »na račun« učiteljic, ki jih »ni« bilo v šoli. Z veseljem smo za malico pojedli krof in v razredu še malo zarajali.

Z rajanjem smo nadaljevali na grajski ploščadi. Pustne šeme so se ob rajanju na svežem zraku zelo sprostile in razživele. Utrujeni smo zatem odšli še v gledališče, kjer smo si ogledali lutkovno predstavo Janko in Metka, nato pa se vrnili v razred in nadaljevali s šalami in potegavščinami med klopmi.

O kulturnem dnevu so učenci izražali same lepe misli. Zaželeli so si, da bi bil pust večkrat, saj lahko takrat mnoga pravila, ki jih v življenju moramo spoštovati, kar pozabimo.

Lep pozdrav od pustnih šem 1. razredov