PRIPRAVA OKUSNIH NAMAZOV V PRVIH RAZREDIH

Prvošolci so v preteklih dneh izvedli zanimiv dan na temo zdrava prehrana – sadni, zelenjavni in ribji mlečni namazi.

Pripravili so tunov, sadni in zelenjavni namaz. V razredu so pripravili pogrinjke in si nadeli kuharske predpasnike. V sodelovanju z učiteljico gospodinjstva Silvo Vratuša smo v uvodu poudarile, da je hrana, bogata z vitamini, ključnega pomena za našo rast in razvoj, zato moramo pojesti veliko sadja in zelenjave.

V učilnici za pouk gospodinjstva so se otroci preizkusili v pripravi različnih namazov in jih na različnih vrstah kruhkov lepo okrasili. Ob tem so se marsikomu pocedile sline pa smo si rekli ZA ZDRAVJE.

učiteljice in vzgojiteljice prvih razredov