Dan zdrave šole

V soboto, 7.4.2018 je na naši šoli potekal DAN ZDRAVE ŠOLE.

Po jutranjem pozdravu in zboru učencev, njihovih staršev, starih staršev, sestric in bratcev so se vse tri generacije podale na pohod. Pohod je bil prilagojen starosti učencev in je potekal v treh različnih smereh. Po vrnitvi na šolo so lahko vsi udeleženci pohoda degustirali različne napitke in zeliščne ter sadne namaze, ki so jih pripravili učenci in naše kuharice. Obenem so potekale delavnice pod vodstvom strokovega osebja Zdravstvenega doma Murska Sobota na katerih smo si lahko izmerili sladkor v krvi, krvni tlak, prikazali pa so nam tudi potek oživljanja z defibrilatorjem. Na športnih površinah pa so se odvijale športne igre po traidah.

Skupina učencev, ki obiskujejo zeliščarski krožek in njihovih staršev so se udeležili čistilne akcije in očistili okolico šole.
V okviru “dneva za spremembe” pa smo skupaj s prostovoljci organizirali boljši sejem na katerem so si učenci izmenjali oblačila.

Dan zdrave šole je bilo prijetno medgeneracijsko druženje v duhu skrbi za zdravje.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v fotogaleriji.

Lep zdrav pozdrav,

mag.Renata Kranjc Vöröš