PRVI TEHNIŠKI DAN DRUGOŠOLCEV – varnost v prometu

V torek, 18. 9. 2018, smo učilnico OŠ I M. Sobota zamenjali za učilnico na prostem. Ob evropskem tednu mobilnosti pod geslom ZDRUŽUJ IN UČINKOVITO POTUJ je MO M. Sobota v mestu organizirala tudi pestre dejavnosti za naše šolarje. Na Drevoredu Martina Luthra in Kardoševi in Slovenski ulici so postavili stojnice s predstavitvijo društev, ob katerih smo spoznali nekaj novega o zdravju in trajnostni mobilnosti ter spoznali električna kolesa, skiroje in rolke. Ploščad drevoreda smo »prometno« porisali s kredami, nato pa si ogledali, kako je župan Anton Jevšek predal električno kolo policistom in kako je naš veliki skakalec Robert Kranjec naredil otvoritveni skok na cestni ležeči oviri.

Razveselili smo se lutkovne predstave BICI-KLETA Gledališča Bičikleta, hudomušne in simpatične zgodbice o nastanku kolesa in na poligoni ulične košarke pokazali, da smo tudi mi že pravi mali košarkarji. Zaključek dneva je učencem naredil največji vtis – po otroškem mini poligonu za vožnjo so se pomerili v spretnostni vožnji z avtomobili. Imeli smo se lepo.