DRUGOŠOLCI NA VOŽNJI Z AVTOBUSOM

Ure spoznavanja okolja drugošolci izkoristimo tudi za raznovrstne aktivne dejavnosti. Med njimi je bila vožnja z avtobusom Avtobusnega prometa Murska Sobota. Zjutraj smo spoznavali, kako samozavestno in varno čakamo na šolski avtobus, nato pa smo se zapeljali po najpogostejši relaciji od šolskega postajališča proti avtobusni postaji Murska Sobota, nato proti Černelavcem, Veščici, Kupšincem in nazaj do avtobusnega  postajališča OŠ I.

Predstavnica Avtobusnega prometa Murska Sobota, ga. Mateja Tomšič, nam je med vožnjo predstavila pravilno in lepo vedenje na avtobusu, pri tem pa je bila zelo nazorna, praktična in je nenehno skrbela za pozornost otrok. Na avtobusni postaji smo spoznali perone, voznoredno tablo, prometnika, čakalnico, blagajno in e-točko za vozne rede avtobusov. Otroci so si veliko zapomnili, nastale so zgovorne ilustracije pravil.