Dan zdrave šole

V soboto, 6.4.2019 je na naši šoli potekal DAN ZDRAVE ŠOLE.

Po jutranjem pozdravu in zboru učencev, njihovih staršev, starih staršev, sestric in bratcev so se vse tri generacije podale na pohod. Pohod je bil prilagojen starosti učencev in je potekal v treh različnih smereh. Po vrnitvi na šolo so lahko vsi udeleženci pohoda degustirali različne napitke in zeliščne ter sadne namaze, ki so jih pripravili učenci in naše kuharice. V okviru Šolske sheme so imeli učenci na razpolago sadje in zelenjavo, ter mleko in mlečne izdelke. Predstavili so se nam tudi lokalni dobavitelji.Obenem so potekale delavnice pod vodstvom strokovega osebja Zdravstvenega doma Murska Sobota na katerih smo si lahko izmerili sladkor v krvi, krvni tlak, prikazali pa so nam tudi potek oživljanja z defibrilatorjem. V mirnem kotičku je potekala JOGA za otroke. Na športnih površinah pa so se odvijale športne igre po traidah. V okviru “dneva za spremembe”  so prostovoljci prikazali igre nekoč. Predstavniki Šolskega sklada so popestrili ponudbo z različnimi velikonočnimi izdelki naših učencev in ponudbo raznovrstnih sadnih napitkov.Dan zdrave šole je bilo prijetno medgeneracijsko druženje v duhu skrbi za zdravje.  Nekaj utrinkov si lahko ogledate v fotogaleriji.

Lep zdrav pozdrav,

mag. Renata Kranjc Vöröš