NAŠI ZLATI BRALCI NA IZLETU

V ponedeljek, 27.5.2019, se je 26 zlatih bralcev naše šole podalo na pot do Ljubljane, kjer smo se udeležili zaključne slovesnosti v Cankarjevem domu. Povabljeni smo bili učenci, ki smo vztrajno brali vseh 9 let.

Ker je letos Vodnikovo leto, smo se ustavili v Zgornji Šiški in prisluhnili besedam učiteljice o prvem slovenskem pesniku Valentinu Vodniku.

Slovesni zaključek letošnje bralne značke se je pričel ob 12. uri v Cankarjevem domu s pozdravnimi besedami ministra dr. Jerneja Pikala in predsednika Bralne značke Slovenije, pisatelja Marka Kravosa. Sledil je program, ki ga je vodil komik Boštjan Gorenc – Pižama. Ta je na oder povabil Borisa A. Novaka in Marjana Mančka, ki sta predstavila pesniško zbirko Oblike neba, ki jo bomo zlati bralci prejeli kot nagrado za dolgoletno branje.

Po prireditvi smo se ob Ljubljanici sprehodili do Prešernovega trga, se okrepčali in se nato odpravili na Vrhniko.

Tu sta nas sprejela vodiča in nas popeljala po Vrhniki, povzpeli smo se do Sv. Trojice in se nato vrnili na Klanec ter z zanimanjem prisluhnili gospe, ki nam je predstavila življenje in delo velikana naše besede, pisatelja Ivana Cankarja. Ogledali smo si notranjost rojstne hiše in se za trenutek vrnili v čas moderne, ko je v hiši bival pisatelj. Obisk Vrhnike smo zaključili s sprehodom do spomenika Ivana Cankarja v središču mesta ter se sprehodili do reke, ob kateri je Cankar preživljal svoja otroška leta,

Polni prijetnih vtisov smo se vračali domov. Tako je za nami prijeten dan, poln vtisov, knjiga pa bo ostala naša prijateljica in spremljevalka tudi v prihodnje.

Zlati bralci, udeleženci ekskurzije