DRUGOŠOLCEM ZADIŠALO PO MEDU NA ČEBELJEM GRADIČU

V torek, 4. 6. 2019, smo se drugošolci odpravili na zaključno ekskurzijo na Čebelji gradič. Z avtobusom smo se odpeljali na Goričko skozi vasi, mimo akumulacijskega jezera Krašči in mimo vrelca slatine v Nuskovi do Serdice na čebelarsko izletniško kmetijo ČEBELJI GRADIČ, ki svojim obiskovalcem nudi nepozabne doživljajske oglede družina Kisilak. Tam so nas srčno sprejeli, pripravili mize in klopi pod streho v debeli senci ter nas ob šolski malici pogostili še z domačim grozdnim sokom.

Lastniki so se pri organizaciji ogledov zelo potrudili. Z gospodom Andrejem smo si ogledali notranjost čebelnjaka in panjev, izvedeli vse o čebelji družini, matici, ličinkah in medu.

Z gospo Eriko smo si ogledali hlev z mnogimi živalmi, jih božali in jih nahranili. Pri ogledu nas je dobrovoljno spremljala psička Pika.

Gospa Erika je ob degustaciji različnih vrst medu poskrbela za naše trebuščke.

Sprehodili smo se tudi do razgledne točke, kjer smo si ogledali najvišji breg Pomurja, Kuglo z okolico.

Na koncu smo si ogledali etnološki muzej »indašnji kaut«, po tem pa smo se posladkali še s kornetom.

Prepolni lepih vtisov smo se odpravili v šolo. Slikovne utrinke s prečudovitega dne podeljujemo tudi z vami.

Učitelji drugih razredov z učenci