Strokovna ekskurzija na Koroško

V četrtek, 13.6.2019, smo se učenci 6.razredov odpravili na izlet v Mežico. Najprej smo se odpravili v rudnik, ki je prirejen kot muzej. Do tja smo se peljali z vlakcem. Vožnja je bila zelo zanimiva. Muzej je bil čudovit. Med ogledom sem si predstavljalo, kako težko je bilo delo v rudniku. V rudniku je bilo zelo mrzlo. Ko smo prišli iz rudnika, smo si lahko kupili kakšen spominek. Po ogledu smo se odpravili na kosilo v gostilno Krebs. Jedli smo juho, dunajski zrezek, krompir in solato. Za posladek smo dobili kornet. Po kosilu smo se z avtobusom odpravili na domačijo Prežihovega Voranca. Ogledali smo si kuhinjo, dnevno sobo in spalnico. Potem smo se v Mariboru ustavili v McDonaldsu. Ko smo se najedli, pa smo se odpravili domov. Jaz in moji sošolci smo preživeli lep dan na pragu poletja in dan dodali k mozaiku nepozabnih dnevov dejavnosti v osnovni šoli.

Ula Trajbarič, 6.a.