VPIS V SREDNJE ŠOLE 2020/21 in preizkusi nadarjenosti

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, je v zvezi z vpisom v srednje šole poslalo naslednje obvestilo:

Vse kandidate, ki se prijavljajo za vpis v srednje šole za prihodnje šolsko leto 2020/2021 obveščamo, da bodo srednje šole, ki še niso izvedle preizkusov nadarjenosti, ki so pogoj za vpis v nekatere srednješolske izobraževalne programe, v katere se želijo prijaviti devetošolci, ali razgovorov z devetošolci, ki se prijavljajo za vpis v športne oddelke Gimnazije, te aktivnosti izvedle po izteku ukrepa začasnega prenehanja vzgojno – izobraževalne dejavnosti.

Prav tako bo prvotno postavljen rok za prijavo za vpis v srednje šole za prihodnje šolsko leto (to je 2. 4. 2020) prestavljen in bo sporočen naknadno.

Pedagoginja:

Renata K. Vöröš