V torek, 9. 11. 2021, je za učence od 4. do 9. razreda potekalo šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje, pod naslovom Vedre bližine med nami.

Četrto- in petošolci so brali knjigo Kakšno drevo zraste iz mačka Nataše Konc Lorenzutti. Bronasto priznanje so si pripisali:

• Nino Šaruga, Žak Kalamar, Lena Ficko in Alja Recek iz 4. razreda,
  • Hana Merica, Leša Šijanec in Mia Kuhar Martinuzzi iz 5. razreda.

Šesto- in sedmošolci so prebirali knjigi Predpravljice in popovedke Andreja Rozmana Roze in Kozlovsko sodbo v Višnji Gori Josipa Jurčiča. Bronasto priznanje so prejeli:

• Julija Vouri, Jaka Balažic in Taja Pintarič iz 6. razreda,
  • Sara Števančec in Vita Janža iz 7. razreda.

Osmo- in devetošolci so brali knjigo Gremo mi v tri krasne Nataše Konc Lorenzutti. Bronasto priznanje so dosegli:

• Iva Perš, Nika Hraščanec, Vita Nonkovič, Iva Rajbar in Luša Polajner iz 8. razreda,
  • Veronika Horvat in Lina Salaj iz 9. razreda.

Na regijsko tekmovanje, ki bo v četrtek, 9. 12. 2021, so se uvrstile: Iva Perš, Nika Hraščanec in Veronika Horvat.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke za sodelovanje in dosežene rezultate.

Mentorice:

Irena Ritlop, Suzana Tivadar, Milena Mohorko in Anita Šinko