V petek, 13. maja 2022, je bilo 332 učencev, ki so v tem šolskem letu uspešno opravili branje za BRALNA PRIZNANJA, povabljenih na srečanje potujočih knjižnic – BIBLIOBUSOV v sklopu 21. mednarodnega strokovnega posvetovanja in festivala potujočih knjižnic.

Bibliobuse smo najprej pozdravili pred šolo, kjer smo jim veselo pomahali in občudovali prekrasne poslikave na njih.

Nato so se učenci, ki so želeli (307 se jih je odločilo za ogled) skupaj z učitelji in spremljevalci odpravili v središče mesta, kjer so si lahko ogledali vseh 14. bibliobusov, se udeležili prireditve ob otvoritvi srečanja, prisluhnili pravljici, izbirali med podarjenimi knjigami ali zaplesali s plesalci plesne šole Zeko.

Po končanem ogledu smo se odpravili proti šoli in si v slaščičarni Winter privoščili kepico res dobrega sladoleda.

Uri sta minili kot bi mignil in večina pravi, da je bil to super ZAKLJUČEK BRALNE ZNAČKE.

Koordinatorica BZ
Milena Zver