Z mladinskim pevskim zborom smo v četrtek, 2. 6. 2022, na grajski ploščadi soboškega gradu, nastopili na prireditvi »Zborovski BUM«, ki ga prireja Javni sklad za kulturne dejavnosti Republike Slovenije. Prireditev se je izvajala prvič po nekaj letnem premoru, ki ga je prinesla epidemija, zato smo bili še toliko bolj motivirani in veseli prepevanja. Potekala je po regijah, tako so prvič skupaj na BUM-u, zapeli otroški in mladinski pevski zbori osnovnih šol I, II in III Murska Sobota, Bakovci, Beltinci in Črenšovci, skupaj okrog 200 pevk in pevcev. Zboru so dirigirali zborovodje Tjaša Šimonka Kavaš, Miha Kavaš in Mitja Medved, za odlično klavirsko spremljavo pa je poskrbela Olga Kous.

Na nastop smo se aktivno pripravljali na urah pevskega zbora, prav tako pa na intenzivnih vajah, ki smo jih izvedli, da bi naše petje bilo kar se da najboljše. Učenke so pridno hodile na vaje in trdo delale, kar se je na koncu pokazalo na več kot uspešnem nastopu.

Se že veselimo nastopa na »Zborovskem BUM-u« naslednje leto!

Zapisala Sandra Zernec