V šolskem letu 2021/22 sta se uvrstila dva učenca na državno tekmovanje iz nemščine v 9. razredu. Dosegla sta naslednji rezultat:

• AMELIE VUČKO, 9. a je prejemnica SREBRNEGA PRIZNANJA in
  • TOBIJAS FLISAR, 9. b je prejemnik BRONASTEGA PRIZNANJA.

Iskrene čestitke obema učencema. Amelie Vučko je dosegla vrhunski uspeh, ker je tekmovala iz TJ nemščina, ki je njen drugi tuji jezik. Dokazala je, da se lahko  z rednim delom naučiš jezik na visokem nivoju in tako enakopravno tekmuješ z ostalimi učenci na državnem tekmovanju. Prav tako iskrene čestitke Tobijasu, ki je izjemno napredoval od šolskega do državnega tekmovanja, a mu žal nekaj točk zmanjkalo do srebrnega odličja. Vsekakor je že uvrstitev na državno tekmovanje dokaz izjemnega znanja.

Amelie in Tobijasu želim še naprej tako uspešno izobraževalno pot. Sprejmita vsak izziv in dokažita svoje znanje.

ALLES GUTE!

Učiteljica Sandra Horvat