V sredo, 26. aprila 2023 se je pred našo šolo odvila slovesnost ob državnem prazniku dneva upora proti okupatorju. Zbrali smo se ob spominski plošči, na kateri so izpisana imena narodnih herojev in gimnazijcev, padlih med leti 1941 in 1945.   Slovenci smo skozi zgodovino prebrodili veliko preprek, a po zaslugi pogumnih posameznikov danes živimo v samostojni državi. Na prireditvi so bili prisotni številni gostje, ki so se slovesnosti udeležili na povabilo Mestne občine Murska Sobota in Združenja borcev za vrednote NOB Murska Sobota. Program so pripravili učenci Osnovne šole I Murska Sobota z mentorji.

Preteklost je za nami, a iz nje se moramo učiti, da bo naša prihodnost v teh viharnih časih lepa in svetla. Ob prihajajočih praznikih vam želimo, da bi jih preživeli prijetno, z mislijo na tiste, ki so bili zaslužni za to, da danes živimo svobodno v samostojni Sloveniji.