V sredo, 14. 6. 2023, se je naša najštevilčnejša generacija, ki je štela kar 85 učencev, s tradicionalno valeto poslovila od šolskih klopi.

Svoj program so zavili v duhovito predstavitev snemanja 9. sezone generacije 2014–2023, v kateri so prikazali svoj šolski vsakdan. Da so bili naši učenci res talenti za vse, so dokazali najprej s plesom, s katerim so otvorili prireditev,  nato pa se izkazali še kot izvrstni igralci, pevci, glasbeniki in še kaj.

Za svoje uspehe in prizadevnost so prejeli tudi nagrade, ki jim jih je podelil ravnatelj, g. Aleš Benko in vsem devetošolcem naklonil tudi nekaj spodbudnih besed.

Dragi učenci in učenke, na vaši nadaljnji poti vam želimo, da vedno sledite svojim ciljem in odločno zakorakate sanjam naproti. Pri tem pa verjemite vase in ne obupajte ob prvem neuspehu, saj kot je zapisal naš priljubljeni pesnik, Tone Pavček:

»Nobena pot ni ravna,

nobena pot ni revna,

a vsaka je zahtevna

in tvoja je ena sama – ta je GLAVNA!

Pa srečno na vaši poti!

vaše razredničarke

ZAHVALA

Prišli smo kratkih nog do vaših velikih vrat,

zdaj čaka nas nova pot, veliko bo za prestat.

Seveda bili ste nam v ogromno pomoč,

zato zahvalili bi se vam, preden pade noč.

Hvala, res velika hvala tistim, ki v avli nas pričakajo,

Hvala, res hvala tistim, ki nas od malega poučujejo,

Seveda hvala tistim, ki za nas vsak dan hrano kuhajo in

Hvala, res hvala tistim, ki na koncu vse počistijo.

Vzgojili ste nas v ljudi, kakršni smo postali,

zdaj nam je žal, da ne bomo več ostali.

Hvala vam, ki prihitite, ko internet ne dela,

hvala vam, ki pohitite, da se dokument vsak predela,

ne pozabimo na vas, ki vse popravite po šoli,

pokosite, uredite in pokonci jo držite.

Res hvala, da za nas se trudite, poslušate, pomagate, rane vežete, nas vzpodbujate,

ker res vas ne bomo pozabili in to, kako srčno ste nas vzljubili.

Luša Polajner, 9. c