Potapljaško društvo Murska Sobota je v sodelovanju z osnovnimi šolami v Murski Soboti (OŠ I, OŠ II in OŠIII) v soboto, 30. 9. 2023, med 10. in 12. uro organiziralo Ekološko akcijo Soboškega jezera. Po zgledu primera dobre prakse ekološke akcije na Bledu, so k sodelovanju povabili šolajočo se mladino, učence 8. in 9. razredov. Učenci in mentorji so sodelovali pri ekološki akciji obale jezera, potapljači pa so jo izvedli pod vodo. Nekatere skupine učencev so s pomočjo čolna na električni pogon odpeljali tudi do težje dostopnih delov.

Ob ekološki akciji smo jim pripravili tudi Eko kviz, v katerem so se učenci seznanili in pomerili v znanju o varovanju narave in življenju v Soboškem jezeru. Ob zaključku nas je čakalo okusno kosilo in priložnostna darila pokrovitelja podjetja McDonald´s, zainteresirane pa so seznanili tudi s potapljanjem.

Skupino učencev Osnovne šole I Murska Sobota je spremljala mentorica Jasna Žižek.