V petek, 13. 10. 2023, smo drugošolci izvedli naravoslovni dan z naslovom Jesen je bogata.

Na lep jesenski dan smo se z avtobusom odpeljali v Berkovce. Po gozdni učni poti smo se sprehodili do rotunde v Selu. Na poti smo spoznavali različne življenjske prostore. Opazovali smo rastline, iskali živali, prisluhnili različnim zvokom, vonjali listje, zemljo, tipali lubje, mah in plodove. Vse zanimivosti, ki smo jih opazili, pa smo zapisali na učne liste. Na poti smo opazili tudi potočni mlin, vodnjak, kmetijo, čebelnjak in lovsko prežo. Vse lepote naše pokrajine pa so z nami spoznavali in opazovali tudi učitelji iz Srbije, ki smo jih gostili na šoli v okviru njihovega projekta Erazmus. Ure v naravi so hitro minile in polni znanja ter prijetnih vtisov smo se vrnili nazaj v šolo.

učenci in učiteljice 2. razredov