Na Ustavnem sodišču so pred nekaj meseci pristopili k aktivnostim, preko katerih želijo pristojnosti in delo Ustavnega sodišča dodatno predstaviti in približati javnosti, tudi mlajšim. Vsebine s področja Ustave Republike Slovenije, še posebej pomen človekovih pravic in temeljnih svoboščin, so že primerno predstavljene tekom šolskega procesa, vendar želijo osnovnošolcem predstaviti še dodatno izkušnjo.

Na pobudo predsednika Ustavnega sodišča dr. Mateja Accetta, da s kolegi ustavnimi sodnicami in ustavnimi sodniki sami obiščejo čim več šol širom Slovenije, smo tudi na Osnovni šoli I Murska Sobota dne 26. 1. 2024 gostili predsednika Ustavnega sodišča dr. Mateja Accetta in vodjo kabineta predsednika, mag. Katarino Ratoša. Po uvodnem nagovoru in predstavitvi je bilo izmenjanih nekaj misli in idej, odgovoril pa je tudi na marsikatero vprašanje sodelujočih učencev. Učenci so pogovorno uro sprejeli odprtih rok in z zanimanjem poslušali predstavitev dr. Accette o načinu dela Ustavnega sodišča in razlago.