DRAGE UČENKE IN UČENCI!

Poletne počitnice se zaključujejo in šolska vrata se bodo za vas, drage učenke in učenci, ponovno odprla v SREDO, 1. 9. 2021.

Vsi učenci od 2. do 9. razreda s sabo prinesite šolsko torbo (nahrbtnik), mapo, peresnico in šolske copate.

Učenci se boste razvrstili po naslednjem razporedu:

• Učenci 2. razreda se ob 7.45 zberete pred vhodom v prizidek šole (požarne stopnice šole), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 3. razreda se ob 7.55 zberete pred vhodom v prizidek šole (požarne stopnice šole), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 4. razreda se ob 8.05 zberete pred vhodom v prizidek šole (požarne stopnice šole), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 8. razreda se ob 8.10 zberete pred vhodom v šolo (pod jedilnico), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 9. razreda se ob 8.15 zberete pred vhodom v šolo (pod jedilnico), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 7. razreda se ob 8.05 zberete pred glavnim vhodom v šolo (pod arkadami), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 5. razreda se ob 8.10 zberete pred glavnim vhodom v šolo (pod arkadami), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 6. razreda se ob 8.15 zberete pred glavnim vhodom v šolo (pod arkadami), kjer vas bodo pričakale razredničarke, in vas odpeljale v razrede.
  • Učenci 1. razreda pridite v šolo v spremstvu staršev ob 10.30 uri. Dobimo se na ploščadi pred veliko športno dvorano.

Učenci 2. in 3. razreda zaključijo s poukom ob 11.40, učenci 4. in 5. razreda zaključijo s poukom ob 11.55, učenci od 6. do 9. razreda pa ob 12.45. Prvi šolski dan imajo učenci v šoli le dopoldansko malico.

Za nujne primere bomo organizirali dežurni oddelek podaljšanega bivanja.

V skladu s strokovnimi usmeritvami Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter priporočili NIJZ, so pripravljena pravila in usmeritve za varno vrnitev v šolo. Pri upoštevanju ukrepov za preprečevanje širjenja epidemije pričakujemo podporo in upoštevanje navodil tudi s strani vas, spoštovani starši, za kar se vam že vnaprej zahvaljujemo.

Za čim varnejše vključevanje učencev v pedagoški proces naj učenci (in starši oziroma skrbniki) upoštevajo naslednje:

• v šolo prihajajo le zdravi učenci (brez kakršnihkoli bolezenskih znakov),
  • učenci v šolo pridejo največ 15 minut pred pričetkom pouka,
  • vsakodnevno prinašajo in odnašajo šolske potrebščine (šolskih potrebščin, pripomočkov in drugih predmetov si med seboj ne izmenjujejo in ne izposojajo oziroma jih pred uporabo obvezno razkužijo),
  • učenci vozači naj bodo opremljeni z zaščitnimi maskami ob vstopu na avtobus, saj je uporaba le-te obvezna (zaradi nezagotavljanja varne razdalje med potniki),
  • varstvo učencev vozačev od 1. do 5. razreda je organizirano v matičnih učilnicah,
  • varstvo učencev vozačev od 6. do 9. razreda je organizirano v učilnici gospodinjstva (GOS),
  • starši v šolo ne vstopajo.

ZAŠČITNE MASKE
Odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARSCoV-2 (Uradni list RS, št. 129/21 in 132/21), ki velja do 29. 8. 2021 določa obveznost nošenja zaščitnih mask pri gibanju in zadrževanju v vseh zaprtih javnih krajih oziroma prostorih. Zaščitna maska je obvezna tudi pri gibanju in zadrževanju na odprtih javnih prostorih oziroma krajih, če ni mogoče zagotoviti 1,5 m medosebne razdalje.

Ker se šola šteje, skladno s citiranim odlokom, za zaprt javni prostor, je nošenje zaščitnih mask, razen za izjeme, določene v 3. členu citiranega odloka, obvezno.

Izjeme:
– otroci do dopolnjenega 6. leta starosti,
– učenci v osnovni šoli do vključno 5. razreda, izključno ko so v matičnemu oddelku,
– govorniki v zaprtih javnih krajih oziroma prostorih, če je zagotovljena medosebna razdalja vsaj 2 metra,
– osebe s posebnimi potrebami, ki jim je uporaba zaščitne maske iz objektivnih razlogov onemogočena, ter
– učenci pri pouku športne vzgoje in pouku športa.

OTROCI

• do vključno 5. leta: uporabe mask ne priporočamo.
  • 6–11 let: priporočamo uporabo mask skladno s priporočili za otroke in mladostnike, ki so dostopna na naslednji povezavi
  • od vključno 12. leta naprej: priporočamo uporabo mask skladno s priporočili za odrasle osebe, ki so dostopna na naslednji povezavi

ODRASLI

ŠOLSTVO

• Osnovna šola.

Učenci do vključno 11. leta: Uporaba mask v učilnicah znotraj matičnega oddelka ni potrebna. Uporabo mask v učilnicah izven matičnega oddelka in v skupnih prostorih šole priporočamo.

Učenci od 12. leta naprej: Uporabo mask v učilnicah in skupnih prostorih šole priporočamo.

VOZNI RED

Vozni red šolskih privozov in odvozov ostaja nespremenjen!

Z veseljem vas pričakujemo.

Vodstvo in kolektiv

OŠ I Murska Sobota