Po suvereni zmagi na področnem tekmovanju, se je ekipa deklet uvrstila na finalno ekipno tekmovanje iz atletike.

Tako smo se 6. 10. 2022, v Slovenj Gradcu, pomerili z najboljšimi 16 šolami v državi.

Osvojili smo 5. mesto. Kljub nekaterim odličnim rezultatom, kjer so dekleta popravila svoje osebne rekorde, pa tekmovanje zapuščamo nekoliko žalostni. Zavedamo se namreč, da smo imeli dobre možnosti za nekaj več. Z nekoliko športne sreče bi se lahko zavihteli na zmagovalni oder, saj smo bili zares blizu. Že en rezultat bi bil dovolj, če pa bi se na vseh področjih izšlo, bi naš skupen rezultat lahko bil višji za 30 točk. Tokrat nam je do stopničk zmanjkalo 9 točk (kakšen centimeter ali stotinka).

Tokrat se ni izšlo, upamo pa, da bodo zvezde naslednjič na naši strani.

Čestitke vsem nastopajočim, ki so odlično zastopale našo šolo. To so bile: Živa Nonkovič, Špela Pucko, Lara Šooš, Taja Lenaršič, Mia Meznarič, Nika Golob, Iva Perš, Vita Nonkovič, Lara Gomboc, Laura Azola, Mara Zec, Ema Zadravec, Lara Kalamar, Luna Kučan in kot rezerva Zala Iršič.

Rezultati:

1. Osnovna šola Grm Novo mesto (GRMNM) 352